درب فرفورژه دستساز در کرمان
۰۴
بهمن

درب فرفورژه دستساز در کرمان

درب فرفورژه دستساز در کرمان

چندین سال است که درب های فلزی بعنوان درب های ورودی ساختمان همانند پارکینگ، درب ماشین رو و نفر رو مورد استفاده قرار داده می شوند. ولی در حال حاضر مدلهای مدرن تر با عنوان درب فرفورژه دستساز در کرمان را مشاهده می کنیم. این مدلها خیلی زیبا می باشند. و امکان تبدیل به رنگ دلخواه مشتری را دارند. درب فرفورژه دارای دوام بالا می باشد. و در برابر اتفاقاتی مانند ورود سارقین دارد.

این نوع دربها در انواع سبک های گوناگون بروز و سنتی طراحی و تولید می شوند. فرفورژه یک واژه فرانسوی به معنی حالت دادن به آهن های قابل انعطاف پذیر هستند. در سالهای گدشته آهن ها به دست آهنگران در کوره های آتـش داغ می شدند. و با ضربات خیلی سنگین شکل می گرفتند. ولی در حال حاضر روش بهتر و پیشرفته تری برای فرم دهی آهن به کار برده می شود. با این روش که با ذوب نمودن آهن آنها در قالب های ویژه ای ریخنه می شوند. و شکل می دهند.

تلفیق درب فلزی با سایر متریال ها

در حال حاضر در درب فرفورژه دستساز شاهد تلفیق متریال مختلف و استفاده همزمان از فلز، ترموود، چوب، چدن و آلومینیوم و همچنین استفاده از دیگر آلیاژها در ساخت درب های ساختمان هستیم. در نهایت تلفیق هنر سنتی چلنگری و روشهای مدرن ساخت درب، موجب تولید درب های شیک و جدیدی شده اند که سبب تقویت نقاط قوت و پوشش نقاط همچنین زیبایی و هارمونی مورد نیاز با سبک های معماری های متفاوت گردیده است.

مزایای درب‌ فرفورژه دستساز در کرمان

در مورد مزایای این نوع از درب‌ های نفر رو میتوان موارد زیادی را مطرح کرد. که در این بخش به ارائه چند مورد از متداول ترین مزایای درب فرفورژه دستساز در کرمان می پردازیم:

قیمت روز آهن آلات درتاریخ دوشنبه 25 بهمن 1400/تبریزاستپ
بیشتر بخوانید

درب فرفورژه دستساز با دوام و آهنی

مهم ترین قابلیت درب فرفورژه دستساز  در کرمان ورودی ساختمان، دوام آن در مقابل ضربه و همچنین سارقین و… فوق العاده می باشد. به این دلیل که در این مدل از دربهای ساختمانی از چوب مورد استفاده قرار نمی گیرد. و به عدم استحکام آن در برابر عوامل خارجی مانند ضربه، آتش، آب و… میتوان اشاره کرد. در واقع همانطور که میدانید متریال اولیه برای ساخت تمامی مدلهای درب فرفورژه دستساز در کرمان، آهن است. کلیه ی قطعات این مدل دربهای زیبا که به‌ اصطلاح فر داده می‌ شوند. از چهارسو های فلزی ساخته می شوند. در نتیجه دلیل مقاومت خیلی بالای درب‌ فرفورژه دستساز این می باشد.

درب-فرفورژه-دستساز

درب‌ فرفورژه دستساز و زیبایی خاص آن

جالب این است که پیش از این اکثرا درب‌ فلزی در ایران با ورق‌ های یکپارچه طراحی و ساخته می‌ شده است. به این دلیل که در آن مدل از دربها همواره تنها دوام دربها مهم تر بود. و حداکثر یک طرح خیلی ساده‌ روی آن بعنوان جلوه بصری ایجاد می‌ کردند. ولی از طرفی در حال حاضر با اهمیت بسزایی نمای ساختمان، زیبایی دربها اغلب مورد توجه بوده است. طرح های خیلی متنوع و مدرن وجود دارد. که عبارت هستند از انواع طرحها و مدل های ساده تا انواع طرح‌ های پیچیده.

به طور کلی لازم به ذکر می باشد که هیچ محدودیتی در طراحی و ساخت درب فرفورژه دستساز پارکینگ در کرمان، عابر، فنس، نرده پنجره یا نرده پله وجود ندارد. به این علت که استفاده از تکنیک در طراحی در کنار بهره‌ گیری از تکنولوژِی روز در برش ورق‌ های فلزی مانند دستگاه‌ های CNC و واتـرجت، همه ی محدودیت‌ ها را برای ایجاد طرح دلخواه را از بین می‌ برند. و میتوان انواع این نوع از دربها را برای ورودی‌ های ساختمان، پارکینگ و… انتخاب کرد.

قیمت روز آهن آلات در تاریخ پنجشنبه 11 اردیبهشت 99 / گروه صنعتی تبریزاستپ
بیشتر بخوانید

عدم نیاز به مراقبت‌ های ویژه

درب فرفورژه دستساز از دو ماده آهن و چدن و در برخی از موارد آلومینیوم ساخته می‌ شود. استفاده از متریال با کیفیت موجب می‌ شود. شما نیاز به‌ صرف زمان و هزینه جهت نگهداری‌ بعد از نصب نداشته باشید. در ضمن ناگفته نماند که، درب‌ های فلزی در صورت عام و درب فرفورژه دستساز بصورت خاص در برابر سـرما و گرما مستحکم است. و با آب‌ و آتش نابود نمی شود. همچنین این مدل از درب‌ های نفر رو در برابر ضربه نیز با دوام می باشند. و در طول زمان در مقابل زنگ زدگی گزینه ای مناسب می باشد.

قیمت مناسب درب‌ فرفورژه دستساز در کرمان

با در نظر داشتن همه ی مزایایی که گفته شد، مناسب‌ ترین لیست قیمت را در مقایسه با دگر انواع درب نفر رو را برای مشتریان خود در نظر گرفته است. در ضمن به علت وجود طرح‌ ها و مدلهای متتوع میتوانید در هر رنج قیمتی یک مدل درب فرفورژه دستساز را انتخاب نمایید.

درب-فرفورژه-دستساز

مراحل ساخت درب‌ های فرفورژه دستساز

به طور کلی میتوان ساخت و پرداخت این مدل از دربها را برای استفاده در کلیه نقاط ساختمان دارای فرایند ساخت زیر دانست که این روال بصورت زیر است:

جوشکاری درب فرفورژه  دستساز در کرمان

در مراحل اولیه از ساخت این مدل دربها مسئله جوش میله‌ ها با یکدیگر و ایجاد طرح و گل مورد نظر اهمیت زیادی دارد. که این بخش توسط دستگاه‌ جوش برق با گاز محافظ co2 است میباشد. در واقع در این مرحله از کار نیاز است که بدانید این مدل از جوشها دوام بالاتری نسبت به دیگر رویه‌ ها دارد. بعد از به پایان رسیدن مرحله جوشکاری و آماده‌ سازی طرح مد نظر مشتری، به مرحله سنگ‌ زنی می‌ رسیم. که تمامی برجستگی‌ های جوش بوسیله آن محو می گردد. در طول این مراحل پس از مرحله سنگ‌ زنی مرحله فلپ زنی می باشد که سبب از بین بردن خش‌ های محل سنگ‌ کاری می گردد.

قیمت روز آهن آلات در تاریخ 27 بهمن 98 / گروه صنعتی تبریزاستپ
بیشتر بخوانید

درزگیری کوره‌ای و رنگ‌ آمیزی

بعد از مراحل شستشو و پاکسازی سطح درب فرفورژه دستساز و یا نرده فرفورژه دستساز تمامی درزهایی که رنگ به‌ سختی به آن نفوذ می‌ کند. با درزگیر مخصوص فرفورژه گرفته‌ می شود. که موجب عدم نفوذ آب و گردوغبار به آن بخش می‌ شود.

سپس نوبت رنگ‌ آمیزی الکترواستاتیک درب می گردد. تا محصول نهایی بصورت کامل آماده ارائه گردد. به طور کلی میتوان گفت که رنگ‌ آمیزی الکترواستاتیک (رنگ کوره‌ای) نوعی از رنگ‌ آمیزی است که در دو مدل رنگ پودری و رنگ مایع که در صنعت به‌ کار برده می‌ شود. در این مرحله بعد از مراحل تمیز کاری و پاکسازی فرفورژه که بصورت گرده زنی، چربی زدایی، سمپراس و اسید شویی انجام می‌ گیرد.

رنگ بوسله ابزارها و دستگاه‌ های ویژه ای به سطح فرفورژه زده‌ می شود. و در کوره‌ های مخصوص این کار پخت رنگ به مدت مشخص و دمای معین که بستگی به نوع ضخامت و جنس درب یا نرده فرفورژه دارد قرار می گیرد. و آماده سازی می‌ گردد. در نهایت بعد از طی این مراحل درب فرفورژه دستساز در کرمان متناسب با سفارش مشتری آماده سازی و تحویل داده می شود.